شنبه , اردیبهشت ۲۸ ۱۳۹۸
خانه / آرد بربری / فروش آرد بربری نان گندم

فروش آرد بربری نان گندم

فروش آرد بربری برای تهیه نان گندم در تهران و دیگر شهر ها یکی از انواع شغل در حوزه کاری گندم و آرد گندم هست. اما در مورد آرد بربری و نیز استاندارد های آن چه می دانید؟

تعریف آرد بربری نان

آرد بربری معمولا در ایران جهت تولید نان هایی که به نام نان بربری معروف مورد استفاده قرار گرفته است. آرد نان بربری، آرد هست که از قسمت مهم اندسپرم دانه گندم یا همان مغز دانه گندم و مقدار اندکی نیز از پوست یا سبوس دانه گندم تولید شده است.

آرد نان بربری به جهت اینکه از انواع نان سنتی کمی حجیم تر به نظر می‌آید و نیز از جهتی نیز خمیر نان های بربری تهیه شده از این آرد نیز با استراحت زمان‌بر و طولانی‌مدت و نیز تخمیر بیشتری دارد یعنی چیزی حدود ۴۵ دقیقه تا ۲ ساعت زمان لازم است، نیاز به اردی دارد که آرد قوی نامیده می‌شود و گلوتن و یا ایندکس گلوتن باید بالا باشد در غیر این صورت نانی که از این آرد و خمیر آرد بربری حاصل می‌شود معمولا خیلی خشک، خیلی شکننده و به نوعی انسجام لازم مورد نظر را نخواهد داشت.

فروش آرد بربری

استاندارد لازم برای تولید و فروش آرد بربری نان گندم

اندازه ذرات آرد نان بربری در واقع در حداقل ۵۰ درصد از الک و نیز ۱۲۵ میکرون باید عبور کند. طبق دستور العمل اداره نظارت بر مواد غذایی باید قرص آهن و اسید فولیک آن به میزان حدود ۲۰۰ گرم کند در یک تن آرد غنی شده باشد. این میزان پرمیکس آرد را خوابی ۴۵ ppm تا ۸۵ ppm آهن خواهد رساند از طرفی آرد بربری مطلوب در حدود ۲۵۰ تا ۴۰۰ هست. بالا بودن بیش از حد معمول روی روند بیاتی تسریع می شود.

محدوده استاندارد برای آرد بربری

  • خاکستر ۰/۷۰۱ – ۰/۸۰۵
  • پروتئین ۱۱%
  • گلوتن حداقل ۲۶% هست.

 

کاربرد و موارد مصرف آرد نان بربری

آرد نان بربری جهت بربری تهیه

  • سوپ های اماده
  • صنایع گوشتی
  • شیرینی های خاص

مورد استفاه قرار می گیرد.

منبع متن خبر

جهت خرید و فروش انواع آرد دامی و آرد خبازی و آرد نول و آرد چاودار و آرد سمولینا و آرد ذرت برای صادرات و مصارف داخلی می توانید با ما در ارتباط باشید:
آقای آهون
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120783359
آدرس اینستاگرام: flour_ard
پست الکترونیکی: info@flourfood.ir

مطلب پیشنهادی

فروش عمده آرد

فروش عمده آرد باکیفیت نان بربری

برای خرید و فروش عمده و صادرات آرد های باکیفیت برای نان های بربری و …

دیدگاهتان را بنویسید

بازار آرد ایران

لطفاً افتخار حضور در کانال تلگرام را به ما بدهید. متشکریم

بله، حتما وارد می شویم
بستن
کانال تلگرام